Ach, co to była za noc!

ACH, CO TO BYŁA ZA NOC!

Poruszeni czytaniem zostali wszyscy, którzy odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Skokach podczas nocy w Bibliotece. Zainicjowana  w 2015 jako ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo –  „Noc Bibliotek”,  spowodowała  poruszenie, a nawet zatrzęsienie w bibliotekach po zmroku.  W Skokach 3 czerwca 2017 otwarcie instytucji kultury nastąpiło o 18 i trwało do późnych godzin nocnych.

Zaczęło się od stacji PKP

Stąd grupa skoczan, chętnych do bliższego poznania miasta przemaszerowała ponad 3,5 km questowymi ścieżkami. Skoki mają swoją pierwszą i jak dotąd jedyną w powiecie grę miejską!!! Autorem dzieła jest Andrzej Surdyk. Każdy uczestnik, który rozwiązał hasło, utworzone z literek zdobytych w poszczególnych zadaniach otrzymał pamiątkową pieczęć i odznakę „skockiego przewodnika”. Jak się okazało znane trasy wydały się inne, jakby odkryte na nowo. Zabawy i nauki było niemało. Warto zatem w wolnej chwili WYSKOCZYĆ do SKOKÓW!!!

Biblioteka po 19.00

Dla dzieci nocne czary-mary przygotowała Małgorzata Zaganiaczyk. Można było wyczarować oryginalne kształty metodą origami i  stworzyć zaczarowany rysunek piankowy. Taka nocna plastyka wśród książek przypadła do gustu najmłodszym.

Zaraz po zajęciach plastycznych dzieci uczestniczyły w kameralnym przedstawieniu Teatru Cieni „Latarenka”. Spektakl „O Jasiu ze Starego Dworu” na motywach baśni H.Ch. Andresena okazał się magicznym, zaczarowanym widowiskiem.

Nieco starsi poznali technikę decoupage dzięki zaangażowaniu Lidii Wróbel. Instruktorka odkryła przed uczestnikami technikę zdobniczą, która przyciągnęła niczym magnes młodzież i dorosłych.

Angielski wieczorową porą cieszył się jak zawsze powodzeniem. W roli głównej wystąpiła Zuzanna „Kometa” Kozdęba ucząc języka angielskiego w niecodzienny sposób. Wielopokoleniowi słuchacze zachwyceni umiejętnościami pedagogicznymi pani Zuzanny najchętniej pozostaliby w Bibliotece do białego rana.

W sali muzycznej Biblioteki trwał nocny konkurs „odgadnij melodię” w opracowaniu Mateusza Dońca. Mateusz wystąpił tej nocy również w roli akompaniatora podczas koncertu na tarasie.

W czytelni Sylwia Popadowska promowała nowe zakupy wydawnicze. Książki rozpromienione delikatnym światłem zachęcały do sięgania po nie. Nad wystawą złożoną z księgozbioru dla małych i dużych czytelników jawił się gwiazdozbiór. Niektórzy próbowali nawet złapać spadające gwiazdy. Niech im się spełniają marzenia!!!

Nocny taras ożywiony został piękną muzyką, która naprzemiennie radowała i uciszała serca widzów. Zespół „Płomień” z Antoniewa, pod kierownictwem muzycznym Małgorzaty Szpendowskiej -  Wylegalskiej zaskakuje zawsze na nowo. Dziewczęta mają swoją publiczność. Trudny repertuar zaśpiewany został niemalże zawodowo. Aż trudno było powstrzymać łzy, gdy swoje wokalne możliwości zaprezentowała Paulina Wilk. Trzymamy kciuki Paulinko za Twoją dalszą przygodę i karierę muzyczną. Wszyscy byliśmy na TAK słuchając Roxany Tutaj. Uczestniczka telewizyjnego „Idola”, półfinalistka „Must Be The Music” zachwyciła głosem i  naturalnością. Pięknie się patrzyło na wokalistkę, którą jurorzy określili mianem „ przewspaniałej, urodzonej petardy”.

Kino nocne zakończyło tegoroczną edycję nocy w skockiej bibliotece.

Każdy, kto zdobył podczas trwającej w Bibliotece nocy minimum trzy pieczątki, mógł wziąć udział w loterii. Za  ufundowanie nagród dziękujemy Jolancie Jarzembowskiej.

Podczas nocnej akcji zespół Side Effect prezentował swoje osiągnięcia i zachęcał do głosowania na młodych wokalistów w projekcie „Kuba i Przyjaciele”. Jakub Błaszczykowski szuka talentów. Wspierajmy więc nasz zespół https://kubaiprzyjaciele.pl/#/projects/106.

Celem naszym, jako organizatora wydarzeń było pokazanie wielu możliwości Biblioteki. Niechaj instytucja stanie się miejscem przytulnym także w nocy, nie tracąc na swojej aktywności w czasie dnia. Za nocny wystrój dziękujemy Ewelinie Szymkowiak, za udostępnienie pomieszczeń Gimnazjum – Dyrektorowi Wiesławowi Sierzchule. Państwu kłaniamy się do następnej nocy.