Bajki Babci Gąski

BAJKI BABCI GĄSKI

Opowieści zawarte w zbiorze zatytułowanym „Bajki Babci Gąski” stały się tematem przewodnim tegorocznego spotkania z baśnią. Już po raz trzeci młodzi skoczanie, ich rodzice oraz miłośnicy słowa pisanego przybyli do Biblioteki, by w piątkowe popołudnie, 8 grudnia wspólnie przypomnieć znane i mniej znane utwory francuskiego baśniopisarz Charlesa Perraulta. Dzięki nim poznać mogliśmy historię sióstr z baśni pt. „Wróżki”, posłuchać opowieści o podstępie „Kota w Butach”, a także dowiedzieć się jaki czar rzuciła na królewnę podczas chrztu zła wróżka. Uczestnicy spotkania mieli również okazję odkryć tajemnicę uwolnienia się Jasia i Małgosi z rąk okropnej czarownicy, usłyszeć jaki cudowny dar otrzymał od wróżki przy narodzinach Knyps  oraz posłuchać opowieści o „Sinobrodym”.  Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Czytający otrzymali pamiątkowe "statuetki" i dyplomy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tegorocznego spotkania z cyklu „Skockie Bajanie” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! W szczególności nasze podziękowania kierujemy do osób, które zechciały być z nami tego dnia, by przedstawić interpretację swojej ulubionej baśni. SERDRCZNIE DZIĘKUJEMY: Jeremiaszowi Burzyńskiemu i jego mamie Beacie Burzyńskiej, Miłoszowi Cholewińskiemu oraz jego mamie Żanecie Zachowskiej-Cholewińskiej, Kazimierzowi Guzianie, Natalii Kmieć, Gabrieli Mistrzak, Kamili Przywarskiej, Patrycji Skwierzyńskiej oraz Kindze Szymkowiak i jej mamie Annie Szymkowiak. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Małgorzaty Zaganiaczyk autorki tegorocznej "statuetki".

Kolejne spotkanie z cyklu „Skockie Bajanie” już za rok. Kogo będziemy gościć i jakich baśni będziemy  mieli okazję posłuchać dowiecie się Państwo niebawem. Mamy tylko nadzieję, że grono osób czytających oraz tych, którzy zechcą posłuchać jeszcze się powiększy.

Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1csnM5x9b9gI2uQBTffW-glFjMzqu7JZL

Sylwia Popadowska