Baśnie na dużym ekranie

ANDERSEN I ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

Miłośnicy słowa pisanego uczcili Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  H.Ch. Andersena. Młodzi skoczanie spotkali się 25 marca w sali skockiej książnicy, by wspólnie przypomnieć sobie jego życie i twórczość, posłuchać fragmentów baśni pisarza w interpretacji Antoniego Wiśniewskiego oraz obejrzeć fragment jednej z adaptacji filmowych - baśń pt. „Dzikie Łabędzie”. W związku z bliskością Świąt Wielkiej Nocy, dzieci i zacny Gość przypomnieli sobie polskie tradycje wielkanocne oraz dowiedzieli się jak wygląda okres przygotowań do świąt w Danii, rodzinnym kraju Wielkiego Mistrza Andersena. Na zakończenie zasiedli wspólnie do kolorowania wielkanocnych pisanek. Pan Antoni, wieloletni odtwórca postaci Hansa Christiana Andersena, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, złożył  dzieciom oraz ich rodzinom życzenia zdrowych spokojnych świąt i obiecał, że za rok spotkają się znów, by czerpać mądrość płynącą z baśni mistrza.

Sylwia Popadowska

Kornel Makuszyński - 24.09.2014