Czternasty-najtrudniejszy!

Czternasty – najtrudniejszy

Coraz chętniej i z roku na rok bardziej licznie gotowi jesteśmy do podjęcia zmagań z ortografią. Poznawanie zasad bezbłędnego pisania stało się wyzwaniem dla wielu skoczan, przystępujących rokrocznie do Konkursu Ortograficznego o „Pióro Burmistrza”. Kilkadziesiąt osób podjęło 12 maja 2018 trud pisania dyktanda. Tegoroczny konkurs okazał się być, zdaniem piszących, najtrudniejszym. Teksty autorstwa Sebastiana Surendry – doktoranta w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyprawiły niektórych o zawrót głowy i drżenie długopisów. Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca – Iwona Migasiewicz, członkowie: Elżbieta Berendt, Jacek Dukszta, Wioleta Grzegorzewska, Elżbieta Słoma oraz Agnieszka Wasylewicz po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców. Wkrótce po werdykcie wieczne narzędzia do pisania wręczył mistrzom ortografii Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, który patronuje konkursowi od samego początku. I – uczniowie szkoły podstawowej: 1 miejsce – Krzysztof Stefan 2 miejsce – Mateusz Bieniaszewski 3 miejsce – Agata Nowicka II – uczniowie klasy siódmej i gimnazjaliści: 1 miejsce – Dagmara Żak 2 miejsce – Paulina Kawczyńska 3 miejsce – Paulina Kubiak III – uczniowie szkół średnich i dorośli 1 miejsce – Kazimierz Guziana 2 miejsce – Jacek Śrama 3 miejsce – Mateusz Pawlicki IV – zespoły 1 miejsce – Rodzina Wachowiaków 2 miejsce – Grupa Julianna 3 miejsce – Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy wzięli udział w wykładzie przygotowanym i prowadzonym przez doktorantkę w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Małgorzatę Klauze. Pani Małgorzata wygłosiła przemowę o grzeczności językowej w komunikacji. Organizator – skocka biblioteka, dziękuje piszącym i oceniającym dyktanda. Obie strony dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej sprostać ortograficznemu, nie lada skądinąd, wyzwaniu.