Drugi dzień czytania

CZARODZIEJSKIE OPOWIEŚCI

1 czerwca, poniedziałkowe popołudnie. Grupa młodych skoczan spotkała się w bibliotece, by uczestniczyć w drugim dniu XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dziś dzieci wspólnie z Kariną Olejniczak próbowały zabawić się w autorów i ilustratorów książek. Opowieść o przygodach Jasia i jego przyjaciół, powstawała na żywo, spontanicznie. Każdy uczestnik spotkania dodawał poszczególne fragmenty tekstu, aż powstała barwna, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca bajka. Tekst powstałego utworu został wydrukowany. Każde dziecko otrzymało jeden egzemplarz, do którego wykonało barwną ilustrację. Jak sami stwierdzili praca pisarza oraz ilustratora wcale nie jest taka prosta i wymaga ogromnego wysiłku. Efekt końcowy natomiast, czyli powstałe dzieło sprawia twórcy na pewno wiele radości. Kto wie, może któryś z uczestników poniedziałkowego spotkania w przyszłości uwolni skrywane marzenia, popuści wodze fantazji i zostanie znanym, cenionym autorem książek nie tylko dla dzieci. Tego życzymy wszystkim i trzymamy za nich kciuki.

Sylwia Popadowska