Filharmonia z głosem i gitarzką

FILHARMONIA Z GŁOSEM I GITARZKĄ

Podczas dwóch minionych wizyt w muzycznej starej kamienicy młodzi widzowie poznali Monię Kakofonię w roli sprzątaczki i Brzdękobrzdęcego jako stylistę – fryzjera.

Monia udowodniła, że z piosenką pracuje się lepiej, a sprzątanie w rytm muzyki skutkuje porządkiem i przyjemnością wykonywanej pracy. W dodatku Monia wyprała nuty, dzięki czemu odkryła u siebie najstarszy instrument świata. Dzieci z Biblioteki już wiedzą, że tym instrumentem jest GŁOS!!!. Nasza Kakofonia zaśpiewała arię operową. O jak pięknie! Zachwycali się widzowie.

Fryzjer Brzdękobrzdęcy czesał wszystkie włosy. Nie odpuszczał szczególnie tym zwichrzonym, niesfornym i nieuporządkowanym. Z Gitarzką czesu czesz nie udało się. Było za to brzdęku brzdęk. Najmłodsi poznali brzmienie trzech gitar: klasycznej( wyposażona w sześć miękkich strun, gra stosunkowo cicho); basowej – ta najniżej gra i elektrycznej(by usłyszeć dźwięki należy podłączyć kabelki). Jak zawsze podczas spotkań z Filharmonią było pomysłowo i bardzo kształcąco. Dzieci obiecały, że będą używać głosu wyraźnie i poprawnie. Koncert gitarowy natomiast, pozostanie długo niezapomnianym. Biblioteka dziękuje dyrekcji i nauczycielom przedszkola, i szkoły za udział dzieci w edukacyjnych spotkaniach z Filharmonią Pomysłów.