Finał jesiennych recytacji

Zakończyliśmy cykl spotkań z poezją patriotyczną. To była biało czerwona i zarazem złota polska jesień w Skokach. Na finał, wiersze ojczyzny pełne, z powodzeniem deklamowali uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Było ich wielu! Fakt frekwencji cieszy niezmiernie. Dzieci, ich rodzice i nauczyciele w bibliotece w piątkowy wieczór! Wszyscy oni niezmiernie zaangażowani – dla takich chwil, chce się organizować i działać!

Komisja konkursowa w składzie;

-Aleksandra Gajewska – kustosz, polonista

- Arkadiusz Kos – aktor teatralny i filmowy

- Piotr Borowicz – dziennikarz

po wysłuchaniu 21.interpretacji przyznała:

1 miejsce ex aequo: Patrycja Skwierzyńska i Oskar Kubisz

II miejsce ex aequo: Alicja Przybysz i Miłosz Cholewiński

III miejsce ex aequo: Amelia Jeske i Krystian Zywert

Wyróżnienia: Zuzanna Zięta i Dawid Kubisz

Atrakcją teatralną dla wszystkich uczestników była legenda „O królu kruków” w wykonaniu Teatru Cieni „Latarenka”.

Gratulujemy wszystkim 120 recytatorom od przedszkola do seniora, którzy wzięli udział w świętowaniu „Niepodległej” – wierszem.

Zdjęcia: Kinga Lubawa Foteska