Kalejdoskop przyrody

PRZYRODA WOKÓŁ NAS

Nie zawsze przemierzając świat należy rozwijać prędkość, liczyć kilometry. Czasami warto się zatrzymać i popatrzeć wokół. Tego uczył nas podczas spotkania Łukasz Ogórkiewicz, bardzo uważny obserwator przyrody. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że potrafi on dostrzec rzeczy, których mało wprawny miłośnik przyrody nie widzi. Swoje obserwacje poparł tym razem niezliczoną ilością zdjęć ze swoich spacerów często szokującymi i zaskakującymi. Sięgnął też do książek miłośników przyrody o przyrodzie, do książek Adama Wajraka i Simony Kossak. W ten sposób wkroczyliśmy w granice niezmierzonej Puszczy Białowieskiej. Było cudnie.

Spotkanie odbyło się 7 czerwca, w skockiej książnicy, w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Ola Gajewska