Kolędowanie na góralską nutę

Tradycyjnie, od kilkunastu już lat Biblioteka Publiczna zaprasza seniorów na spotkanie świąteczne. Uczestniczą w nim również przedstawiciele skockiego samorządu z Tadeuszem Kłosem – Burmistrzem Miasta i Gminy Skoki na czele. Tegoroczna uroczystość odbyła się 14 grudnia w Gościńcu Winnica i zgromadziła 240 osób. Zebranym w sali seniorom Burmistrz życzył wszelkiej pomyślności na święta i nowy rok. Życzenia przekazała także dyrektor Biblioteki i przewodnicząca PZERiI - Małgorzata Florysiak. Wkrótce po powitaniu publiczności pojawili się na scenie muzycy w góralskich strojach. Zabrzmiały skrzypce, kontrabas i akordeon na melodię znanych kolęd i pastorałek. Prym wiedli Joanna i Józef Gruszkowie z Podhala oraz Wielkopolanin – Mateusz Doniec. Nietrudno było sobie wyobrazić wnętrze chaty u podnóża Tatr w mroźne, zimowe popołudnie. Oryginalne aranżacje utworów bożonarodzeniowych spowodowały zasłuchanie się w nich publiczności, która stworzyła niepowtarzalny nastrój. Świątecznej atmosfery dopełniła degustacja dań wigilijnych i wspólne kolędowanie. Na pamiątkę spotkania wręczono seniorom skockie kalendarze i kartki świąteczne. Niechaj więc spełnią się słowa Burmistrza Miasta i Gminy Skoki i każdy dzień 2018 obfituje w nowe wyzwania dające wiele satysfakcji.

Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1PJfYYsCe_8vz5VMRBntG4NE2qmdHs2hq