Kolejny pomysł Filharmonii

KOLEJNY POMYSŁ FILHARMONII

O tym, że Filharmonia Pomysłów zaskakuje innowacyjnymi działaniami wiedzą jej wierni fani. Ilekroć odwiedzają nas nietuzinkowi artyści ze wspomnianej instytucji,  tylekroć sala biblioteki wypełnia się po brzegi.

Tak było również 10 czerwca. Do biblioteki przybyły dzieci z przedszkoli w Wągrowcu, Murowanej Goślinie, Skokach i Potrzanowie oraz uczniowie skockiej podstawówki. Temat spotkania brzmiał jak zwykle tajemniczo, bo „DULI – DULI  - łąka”. Szybko jednak okazało się, że mowa będzie o folce i popie, których połączyło wspólne granie. Tak oto powstał popfolk, czyli współczesne inspiracje muzyką ludową. Znakomita gra aktorów, doborowy pianista i  czas spektaklu dostosowany do wieku dzieci zdecydowały o sukcesie Filharmonii.

Dzieci z odległych przedszkoli zwiedziły dodatkowo siedzibę biblioteki, poznały zawód bibliotekarza i książki, które „porwały” je w krainę wyobraźni.

Do kolejnego pomysłu zatem!