Korowajowie - Ludzie drzew, ostatnie takie plemię na ziemi

5985836d5d4d6dec0fa7951cb2a1ccaa.jpg  Korowajowie - Ludzie drzew, ostatnie takie plemię na ziemi

images.jpg

W czwartek, 22 października 2015 gościliśmy w naszej bibliotece podróżnika i alpinistę - Jerzego Kostrzewę. Przeniósł on nas w czasie - do epoki kamienia łupanego na spotkanie z Korowojami, Ludźmi Drzew - ostatnim takim plemieniem na ziemi. Znani są oni z tego, że swoje domy budują wysoko na drzewach, nieraz ponad dwadzieścia metrów nad ziemią! Chronią się w ten sposób przed sąsiednimi wojowniczymi plemionami, a także przed insetami i wilgocią. Jest to fascynująca grupa etniczna, którą "odkryto" dopiero w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Podróżnik wraz z grupą przyjaciół spędził dłuższy czas wśród Ludzi Drzew obserwując ich codzienne życie, kulturę i obyczaje.

Anna Maciąg