List do Andrzeja S.

Od wielu lat, jesienią, skocka biblioteka organizuje koncerty na refleksyjną nutę. Realizuje w ten sposób oczekiwania melomanów na spotkanie z artystami i utworami należącymi do kanonu polskiej piosenki. Twórca licznych ballad, lider grupy „Pod Budą”, piosenkarz i gitarzysta – Andrzej Sikorowski zagrał w Skokach. Zachwycił nietuzinkową osobowością i niezwykle optymistycznym postrzeganiem świata. Wspólnie z córką Mają i zespołem, 28 października 2018, wypełnił skocką halę ciągle aktualnymi przebojami. Cudowna atmosfera stworzona przez kilkusetosobową publiczność była wyrazem nieprzemijającego uznania dla twórczości artystycznego krakusa. Subtelny głos Mai współtworzył swoistą krainę łagodności. Krakowska melancholia ogarnęła widzów, tak bardzo, że aż postanowiono napisać list do artysty od świata. Jego treść została już spontanicznie zaproponowana i spuentowana gromkim sto lat. Pozostaje zatem znalezienie łaciatej ściany i przystąpienie do dzieła!

Z wyrazami szacunku: Elżbieta Skrzypczak