Majowe muzykowanie

MŁODY MAJ W MŁODYM WYKONANIU

Majowym muzykowaniem zapisał się 22 maja 2015 w skockiej bibliotece. Piosenki, które w duszach młodych ludzi grają zostały przez nich wyśpiewane  na literackiej scenie. Nie tylko śpiew zabrzmiał w piątkowe popołudnie. Widzowie mogli również rozkoszować się brzmieniem pianina.

Z inicjatywą Majowego muzykowania  wystąpiła Małgorzata Szpendowska  - Wylegalska. Instruktor, dyrygent i opiekun zespołów PŁOMIEŃ I AKON z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie przygotowała utwory na refleksyjną nutkę. Młodzi członkowie zespołów, zwycięzcy  tegorocznej WITRYNY wypełnili pięknym śpiewem biblioteczne wnętrza. Z podobnym skutkiem zaśpiewali przedstawiciele Side Effect.  Oni również przedstawili repertuar prezentowany podczas WITRYNY 2015, a uczynili to pod batutą Kariny Olejniczak i Mateusza Dońca.  Klawisze pianina zręcznie opanowały Magdalena Kaczmarek i Angelika Wysocka. Dziewczęta nagrodzone zostały zasłużonymi brawami . Wszystkim miłośnikom młodego maja dziękujemy. Organizacją muzykowania zajęła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.