Wierszyki łamiące języki…

– lekcja biblioteczna z okazji Dnia Języka Ojczystego

15 lutego 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w Bibliotece Publicznej w Skokach została przeprowadzona lekcja biblioteczna pt.,, Wierszyki łamiące języki, czyli zemsta logopedy!”. Zajęcia przeprowadziła pani Beata Smarsz. Celem spotkania było promowanie języka ojczystego oraz zabawy językiem polskim. Prowadząca wyjaśniła uczestnikom warsztatów historię obchodów święta oraz zaprezentowała niektóre z działań i kampanii prowadzonych na rzecz języka polskiego, np. ,,Słowo Roku”, ,,Ojczysty dodaj do ulubionych”.  ,,Rozgrzewką logopedyczną” natomiast zachęciła do czytania trudnych tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętnych do ćwiczeń w mówieniu i czytaniu nie brakowało. Uczestnicy pracowali też w grupach, układając własne łamańce językowe. Efekty pracy były zaskakujące.

Kolejna tura zmagań z językiem ojczystym w czwartek 22 lutego 2018 r.

Beata Smarsz