Młodzi podróżnicy

Młodzi podróżnicy – Bibliostarszaki na półkoloniach

30.07 - 3.08.2018

Wakacyjny czas to dla Biblioteki w Skokach zawsze małe i wielkie odkrycia. Nowe podróże, miejsca, przeżycia kreują piękne wspomnienia Bibliostarszakom oraz ich opiekunom.

Pierwszego dnia dzieci zostały uprowadzone w bajkowy świat potężnych zamków, pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Niejedne oczy rozmarzyły się na widok końcowej sceny zapowiadającej długie i szczęśliwe życie bohaterów.

Wolsztyńska historia parowozowni przeniosła uczestników wyjazdu nie tylko w miejscu, ale również w czasie. I choć nie udało nam się zobaczyć na żywo buchającej pary z maszyn, to i tak niezwykle ekscytujące było przejście z przewodniczką przez cały proces przygotowania parowozu do podróży.

Na Dzikim Zachodzie dzieci odnalazły się jak nigdzie indziej. Westernowe miasteczko Silverado City zamieniło półkolonistów w kowboi, których sam szeryf chciał zatrzymać w mieście.

W Lednicy młodym odkrywcom trudno było wyobrazić sobie świat bez komórki, telewizji, internetu… na wyspie poznali skarby dawnych czasów, które znacznie różnią się od dzisiejszych. Sól, prąd, woda – dzieciom niełatwo jest dziś uznać to za skarby. Jednak znalazły się też wspólne wartości doceniane kiedyś i dziś… rodzina, miłość, przyjaźń.

Niekoniecznie tylko dalekie podróże dostarczają wrażeń. Pobliska Dziewicza Góra okazała się dla niektórych do tej pory jeszcze niezdobyta. Leśne podchody zakończone sukcesem były zwieńczeniem naszych tygodniowych wyjazdów.

Monika Sierschuła