Młodzież w kadrze

MŁODZIEŻ W KADRZE

Poniedziałek 13 marca zapisze się w pamięci skockiej młodzieży niezwykle interesująco. Młodzi zamiast w lekcji szkolnej uczestniczyli w wykładzie i ćwiczeniach na uczelni. Swoje podwoje otworzył przed uczniami Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Można było zgłębić tajniki redagowania tekstów od mistrza pióra Andrzeja Niczyperowicza. Przyszli studenci poznali od kulis studio radiowe i telewizyjne. Stanęli oko w oko z kamerą w roli dziennikarzy i rozmówców. Za fantastyczną przygodę dziennikarską dziękujemy Dominice Narożnej - adiunktowi na wspomnianym wydziale, Andrzejowi Niczyperowiczowi - wykładowcy i operatorom kamer. Pobyt skockiej młodzieży na uczelni odbył się dzięki zaangażowaniu Franciszka Szklennika - redaktora Głosu Wągrowieckiego.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Skrzypczak