Morze ludzi i łąka żółtych tulipanów

Morze ludzi i łąka żółtych tulipanów splotły się ze sobą w niedzielę, 6 marca 2011 r. , w hali skockiego gimnazjum, by uczcić tegoroczny Dzień Kobiet. Był to prawdziwie zachwycający widok. Jednak to nie kwiaty przywiodły w to właśnie miejsce, o tym właśnie czasie prawie 1000 osób. To muzyka ich prowadziła, muzyka wiecznie młodego zespołu, muzyka Czerwonych Gitar.

Przyszły panie i przyszli panowie, uczniowie, studenci i przedszkolaki, ci co ciągle jeszcze każdego dnia podążają do pracy i ci, co dawno już przestali. Wszyscy chcieli posłuchać melodii, które brzmią w naszych sercach i umysłach od lat. Usłyszeliśmy niezapomniane przeboje: „Kwiaty we włosach”, „Nie zadzieraj nosa”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Ciągle pada”, kultową, nuconą przez kolejne roczniki maturzystów „Maturę” i wiele innych. Pojawiła się też wiązanka piosenek poświęconych paniom, dziewczynom, kobietom: Consueli, Annie M., Annie Marii, Ewie, Elce i innym.

Zachwyciły wszystkich najnowsze kompozycje Czerwonych Gitar: „Wezmę cię ze sobą”, „Lecz tylko na chwilę”, „Senny szept”.

Zespół zagrał, zaśpiewał i odjechał, ale ich muzyka niczym Anna M.:

Była, jest i będzie.

Chce czy nie chce - wraca znów. W wierszu, w rytmie godzin, W ciszy która szuka snu, W niepokoju zdarzeń W niepewności wrażeń, W sprawach, które niesie dzień.

Ich piosenki pozostały z nami.