POSZUKIWACZE BOOK WORMS I PLASTUSIOWE OPOWIEŚCI

POSZUKIWACZE  BOOK WORMS I PLASTUSIOWE OPOWIEŚCI

2 czerwca. Trzeci dzień spotkań czytelniczych. Dziś dzieci wspólnie z Panią Zuzanną Kozdębą ruszyły na poszukiwanie book worms – moli książkowych. Małe, sympatyczne robaczki, zwane pożeraczami  książek ukryły się w skockiej książnicy. Młodzi skoczanie poprzez wykonanie różnorodnych zadań zmierzali do ich odkrycia. Zabawa była przednia, a odgłosy chrupania wydobywające się spomiędzy  regałów rozchodziły się po całej bibliotece. To book worms od czas do czasu dawały o sobie znać, przez co ułatwiały dzieciom dotarcie do miejsc, w których się ukryły. Największą jednak popularnością wśród uczestników spotkania cieszył się wyemitowany na dużym ekranie fragment występu wokalno-tanecznego w wykonaniu moli książkowych. Zabawne robaczki rozbawiły dzieci do łez.

Tego samego dnia dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych. Papierowe czary-mary upłynęło pod znakiem przygód plastelinowego ludzika, bohatera książki pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Wraz z Panią Beatą Druciarek, która przybliżyła młodym czytelnikom postać Plastusia oraz jego przyjaciół mieszkających w Tosiowym piórniku, każdy z uczestników spotkania wykonał zakładkę do książki. Nietrudno chyba zgadnąć jakiego była kształtu. Plastuś, bo o nim mowa, choć nie plastelinowy lecz tekturowy trafił do domu każdego z uczestników, by towarzyszyć mu w magicznych podróżach w świat fantazji ukrytych w książkach.

Sylwia Popadowska