Rozśpiewany Gościniec

Tradycją stały się  spotkania śpiewacze w Gościńcu WINNICA w Sławicy. Trzecie zatytułowane „Hej kolęda, kolęda” odbyło się 10 stycznia 2018. Organizator – skocka  Biblioteka Publiczna zaprosiła do udziału w nim sześć seniorskich chórów. Ostatecznie przybyło pięć: Emerycki Zespół Śpiewaczy Harfa ze Skoków, Chór Kanon z Mieściska, Zespół Śpiewaczy Goślinianka z Murowanej Gośliny, Zespół Śpiewaczy Przemysław II z Rogoźna i Sonata – Zespół Śpiewaczy z Obornik.

Na wstępie przeglądu na gościnnej estradzie zaprezentowała się Grupa Artystyczna Skoczki. Radosne utwory o tematyce bożonarodzeniowej wprowadziły zebranych w sali artystów w klimat iście świąteczny. Dużo wody w Wełnie upłynie, zanim najmłodsi skoccy śpiewacy zasilą szeregi emeryckiego zespołu. Dzisiaj jednak wielką radość sprawia im śpiewanie wcześniej urodzonym, co w rozśpiewanym tego dnia Gościńcu, zostało docenione i nagrodzone gromkimi brawami.

O utrzymanie atmosfery bożonarodzeniowej zadbały wszystkie zespoły. Śpiewom towarzyszył dźwięk instrumentów. Na fortepianie przygrywał Remigiusz Śmigiel, na trąbce zaś dyrygent Ireneusz Mazurek. O poetycką nutę zadbała Ewa Szatkowska z Rogoźna. W swoim żywiole był  Antoni Wiśniewski, który podczas spotkania pełnił rolę konferansjersko – wodzirejską. Wszak muzyka to naturalne środowisko dyrygenta Harfy, w którym czuje się on jak nuta na pięciolinii.

Główny cel spotkania jakim jest integracja zespołów śpiewaczych działających w Wielkopolsce, zdaniem uczestników imprezy, został w pełni osiągnięty.

Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1xaFW2C8qV2w5qRzgpHN78zit6d_CduL_