Ruszyła po szynach maszyna...

8 LAT RAZEM

Ruszyła po szynach maszyna … - już po raz 15. cała Polska, a 8. skocka biblioteka rozpoczęła Lokomotywą Juliana Tuwima OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem Czytanie uskrzydla! Jest to impreza wymyślona i propagowana przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pędząc przez naszą gminę niezwykły pojazd - lokomotywa parowa - trafił do Łosińca. W tamtejszych lasach zatrzymał się i zabrał ze sobą prawdziwie baśniowych pasażerów. Przyjechał do nas w jednym z wagoników Czerwony Kapturek z Babcią, Mamą, Gajowym, Wilkiem, a nawet z przesympatyczną Wiewiórką i Gilem. Wszyscy mieliśmy okazję na nowo poznać historię Czerwonego Kapturka. Została ona nie tylko opowiedziana, ale i wyśpiewana. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Sympatię budził nawet Wilk, który w finale historii nie zginął z rąk Gajowego, lecz trafił do poznańskiego ZOO.

Dziękujemy serdecznie Justynie Korczak-Sękowskiej, założycielce i kierownikowi Grupy Teatralnej Łosinieckie Psotki oraz aktorom: Katarzynie Patelskiej (Czerwony Kapturek), Katarzynie Siódmiak (Babcia), Beacie Rakocy (Mama), Annie Biednej (Gajowy), Monice Foińskiej (Wiewiórka), Danucie Dobrochowskiej (Gil), Weronice Bejmie (Narrator) oraz Janowi Patelskiemu  (Wilk). To rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Łosińcu zechcieli przed nami odkryć swoje aktorskie talenty. Wszystko to miało miejsce w murach skockiej biblioteki publicznej, 30 maja bieżącego roku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony cudowny czas i zapraszamy na kolejne, inspirujące, mamy nadzieję, spotkania z przyrodnikiem, podróżnikiem, ciotką plasteliną oraz z lektorem języka angielskiego. Każdego dnia tego tygodnia otworzy przed nami swe drzwi kolejny wagonik naszej zaczarowanej kolejki. Serdecznie zapraszamy!

Bibliotekarze skockiej książnicy