Skockie czytanie Antologii Niepodległości

Włączanie się mieszkańców Skoków w różnorodne działania, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jest aktywne i nieocenione. W miniony piątek niezmierną radość skoczanom, sprawiło czytanie utworów, zaliczonych do kanonu polskiej literatury patriotycznej.

Z patosem zaprezentowali osiemnaście tekstów. Usłyszeliśmy między innymi: „Bogurodzicę”, „Koncert Jankiela”, „W Warszawie”, „Raport z oblężonego miasta”, „Starą baśń” czy „Pieśń o domu”. Wśród lektorów wspólnie z dorosłymi czytała młodzież.

Naprzemiennie z wersją czytaną – śpiewano wolnościowe piosenki. Interesujący repertuar począwszy od „Wolności” - Marka Grechuty poprzez „Dziś idę walczyć, mamo!” – Józefa Szczepańskiego, „Mury” – Jacka Kaczmarskiego, po niezapomniane przeboje Kabaretu TEY zaprezentowali, z powodzeniem, Katarzyna Fornal i Mateusz Doniec. A wszystko po to, by niepodległa literatura pozwoliła nam, po raz kolejny, doświadczyć rzeczy niepojętej.

Zdjęcia: Kinga Lubawa Foteska