Tanecznym krokiem w kalendarzową jesień wkroczyła Grupa Artystyczna Skoczki.

Już od samego rana w sobotę 28 września rozpoczęły się warsztaty dla dzieci z grupy od lat 7 do 13. W roli głównego choreografa wystąpiła Roma Jakubowska- instruktor tańca z poznańskiego Studia Tańca. Najpierw rozgrzewka, po niej intensywne ćwiczenia, aż do pory obiadowej. Uwieńczeniem wysiłku młodych tancerzy były ćwiczenia relaksacyjne. Dzieci poprzez zabawę doskonaliły swoje umiejętności różnych technik tańca. Podczas warsztatów nad wszystkim czuwały Pani Katarzyna Kędziora - Dukszta i Małgorzata Wiśniewska- instruktorki Skoczków. Warsztat zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach przy wsparciu finansowym rodziców Skoczków.