VI TURNIEJ RECYTATORSKI "GŁOSEM DZIECKA" klasy 4-6 szkoły podstawowej

101 RECYTACJI O POLSCE

Zgodnie z planem konkursów poetyckich w ostatni piątek listopada 2014 recytowali wiersze o Polsce uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Kolejny konkurs zorganizowany przez skocką Bibliotekę zachęcił do udziału w nim 28.11 osiemnaścioro dzieci. Łącznie na scenie zaprezentowało się  w wierszach o Ojczyźnie 101 dzieci.

Co wyróżniało ten konkurs.

Tematyka i oprawa artystyczna. Był posłaniec króla Kazimierza Wielkiego z listem do skockich pacholąt.  List napisał Bronisław Witt z Potrzanowa, odczytała w wielkim stylu Małgorzata Korżak ze Skoków. Recytacjom przysłuchiwał się  Król Kazimierz Wielki. W rolę Jego Wysokości wcielił się Antoni Wiśniewski. Byli wojowie z przedstawieniem o początkach Państwa Polskiego oraz królewskie fanfary.

Uczestnicy i jurorzy.

Głównymi bohaterami wieczoru byli uczniowie szkół podstawowych klas IV- V. Szesnaścioro przedstawicieli gminy Skoki i dwoje reprezentantów Budziszewka. Wszyscy zaprezentowali się pięknie,  choć jak zgodnie przyznało jury w składzie : Iwona Migasiewicz, Grzegorz Ociepka i  Piotr Borowicz nie było tego dnia wybitnych recytacji. A o porównanie nie trudno, wszak przez sześć lat konkursowych prezentacji dzieci przyzwyczaiły nas  do bardzo wysoko podniesionej poprzeczki.

Nagrody i wyróżnienia.

I miejsce KAROLINA NOWAK

II miejsce ZOFIA SIWAK

III miejsce LILIA BYSTRA, OLIWIA FREDRYCH i WERONIKA PAWŁOWSKA

Wyróżnienie: PAULINA KUBIAK i  OLIWIA ŁĄCZYŃSKA.

Dziękujemy uczestnikom, rodzicom, opiekunom, nauczycielom, jurorom: Iwonie Migasiewicz, Grzegorzowi Ociepce i Piotrowi Borowiczowi, Odgrywającym królewskie role: Małgorzacie Korżak i Antoniemu Wiśniewskiemu oraz Karolinie Stefaniak za zdjęcia i Andrzejowi Surdykowi za pomoc przy organizacji  konkursu.

Bibliotekarze BPMiG w Skokach