VIII Turniej Recytatorski "Głos Poezji"

Wiersze pokolenia Kolumbów

W hołdzie poetom KOLUMBOM

I w piątkowe popołudnie 7 listopada 2014 przeczytali, recytowali, przeżywali. Młodzi gimnazjaliści zgłosili się do udziału w VIII Turnieju Recytatorskim zorganizowanym przez skocką Bibliotekę. Organizator zaproponował poezję okresu II wojny światowej dla upamiętnienia 70.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To był dobry pomysł. Weszliśmy w klimat dramatycznego dla dziejów naszego kraju okresu okupacji. W sali Biblioteki stworzyliśmy nastrój powagi, wzruszenia i miłości do Ojczyzny. Młodzi po raz kolejny udowodnili, że są pokoleniem, które chce pamiętać. Recytowali mądre, trudne strofy i wiedzieli o czym mówią. „Jesteśmy z Was dumni, nie było dzisiaj nikogo, kto by powiedział wiersz niepoprawnie…”podsumował prezentacje przedstawicieli szkół z Mieściska, Rogoźna, Wągrowca, Skoków i Antoniewa aktor Grzegorz Ociepka. Specjalista od dykcji był jednym z jurorów. W skład komisji oceniającej weszli także Iwona Fijałkowska – aktorka, Iwona Migasiewicz – nauczyciel języka polskiego i Piotr Borowicz – dziennikarz.
MIEJSCA NA PODIUM ZAJĘLI:
I – MACIEJ NOWAK z Gimnzajum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
WYRÓŻNIENI ZOSTALI:
SARA RADECKA z Gimnazjum im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, ALEKSANDRA PAUSZEK z Gimnzajum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku i MAGDALENA PACZYŃSKA uczennica Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Dziękujemy za nastrój i cieszymy się, że nowa siedziba Biblioteki zdała egzamin jako miejsce do prezentacji recytatorów. Elżbieta Skrzypczak.
Zdjęcie: W hołdzie poetom KOLUMBOM Dedykujemy Wam wieczną pamięć , cóż innego możemy Wam dać. A pamięć tą wyrażamy czytając Wasze wiersze. I w piątkowe popołudnie 7 listopada 2014przeczytali, recytowali, przeżywali. Młodzi gimnazjaliści zgłosili się do udziału w VIII Turnieju Recytatorskim zorganizowanym przez skocką Bibliotekę. Organizator zaproponował poezję okresu II wojny światowej dla upamiętnienia 70.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To był dobry pomysł. Weszliśmy w klimat dramatycznego dla dziejów naszego kraju okresu okupacji. W sali Biblioteki stworzyliśmy nastrój powagi, wzruszenia i miłości do Ojczyzny. Młodzi po raz kolejny udowodnili, że są pokoleniem, które chce pamiętać. Recytowali mądre, trudne strofy i wiedzieli o czym mówią. „Jesteśmy z Was dumni, nie było dzisiaj nikogo, kto by powiedział wiersz niepoprawnie…”podsumował prezentacje przedstawicieli szkół z Mieściska, Rogoźna, Wągrowca, Skoków i Antoniewa aktor Grzegorz Ociepka. Specjalista od dykcji był jednym z jurorów. W skład komisji oceniającej weszli także Iwona Fijałkowska – aktorka, Iwona Migasiewicz – nauczyciel języka polskiego i Piotr Borowicz – dziennikarz. MIEJSCA NA PODIUM ZAJĘLI: I – MACIEJ NOWAK z Gimnzajum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku II – KINGA KUCHARSKA i DOMINIKA HERMANN z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu III – MIŁOSZ BRYCHCZYŃSKI z Gimnzajum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku, JULIA WIECANOWSKA z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu i SEBASTIAN KRZYŻANOWSKI uczeń Gimnazjum im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. WYRÓŻNIENI ZOSTALI: SARA RADECKA z Gimnazjum im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, ALEKSANDRA PAUSZEK z Gimnzajum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku i MAGDALENA PACZYŃSKA uczennica Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Dziękujemy za nastrój i cieszymy się, że nowa siedziba Biblioteki zdała egzamin jako miejsce do prezentacji recytatorów.

fot. Karolina Stefaniak