Wakacyjnie z Biblioteką

WAKACYJNIE Z BIBLIOTEKĄ

Zakończyliśmy pierwszy turnus wypoczynku dla dzieci zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Skokach. W tegorocznym „Lecie z Biblioteką” chęć udziału zgłosiło 170 dzieci.

Bibliomaluchy wakacyjną przygodę rozpoczęły aktywnie bardzo. Zabawy połączone z edukacją dostarczyły nie lada wrażeń. Można było wyginać śmiało ciało podczas zajęć tanecznych z instruktorką tańca Romą Jakubowską. W Parku Orientacji Przestrzennej oprócz dwóch godzin zabaw ruchowych, dzieci poznały alfabet Braille’a i zaznajomione zostały z klimatem barokowego ogrodu, w którym posadzono ponad 280 gatunków roślin! Uczestnicy półkolonii korzystali z licznych urządzeń dydaktycznych dla dzieci niewidomych. Między innymi: z systemu dzwonów rurowych, równoważni, huśtawek, ślizgu linowego, przeplotni i trampolin. Obiad w restauracji McDonald okazał się tradycyjnie bardzo smakowitym zwieńczeniem dnia. W Solcu Kujawskim najmłodsi stanęli oko w oko z dinozaurami! Mezozoiczne olbrzymy naturalnej wielkości dostarczyły dzieciom adrenaliny. Kino Emocji w pięciu wymiarach i Muzeum Ziemi także zrobiły furorę. Na edukacyjny deser serwowano lekcję pt.: „Smoki a paleontologia”. Niemniej interesująco wspominać będą Bibliomaluszki Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie. Warsztaty pt.: „Zwierzęta w czterech porach roku” okazały się być przygotowane perfekcyjnie i spełniły dziecięce oczekiwania. Celem zajęć było nabycie umiejętności kojarzenia miesięcy z adekwatną porą roku. Pobyt w Deli Parku w Trzebawiu zaskoczył dzieci następującymi atrakcjami : licznymi miniaturami, podniebnym spacerem po wiosce ekologicznej, interaktywnymi niespodziankami, mini zoo i prehistorycznymi zwierzętami. Radości było aż nadto z powodu znacznie dłuższego od zaplanowanego czasu na zabawy. Piątkowe animacje z grupą BIT zakończyły pierwszą część letniej akcji. Bibliomaluchom za udział w niej dziękujemy!!! Przed Biblioteką jeszcze sporo wyzwań podczas tegorocznych wakacji!!!

Zdjęcia: Krzysztof Tyborski, Elżbieta Skrzypczak