WSPOMNIENIA Z PODRÓŻY Z EGIPTU I IZRAELA - wieczór autorski Wiesławy Pogodzińskiej

Z udziałem bliskiej i dalszej rodziny, przyjaciół, koleżanek i kolegów, przy gremialnym udziale członków Chóru Kameralnego, w sobotę 16.01 br. w Bibliotece Gminnej odbył się wieczór autorski, którego bohaterką była pani Wiesława Pogodzińska - autorka książki pt. „Egipt i Izrael w moich wspomnieniach". Pani Wiesława, od 1962 r. jest mieszkanką Skoków, przez wiele lat była nauczycielką, a następnie zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej w Skokach. Obecnie jest członkiem Chóru Kameralnego i prezesem Koła Gminnego ZKRPiBWP w Skokach.

Prezentowana książka, jest wynikiem odbytej przez autora na przełomie kwietnia i maja 1994 r. wycieczki - pielgrzymki do Egiptu i Izraela. Jest wynikiem ówczesnych wrażeń i sporządzonych notatek, pogłębionych przemyśleniami oraz lekturą Biblii i wielu dzieł traktujących o starożytnym Egipcie i Ziemi Świętej oraz o nowszych i aktualnych dziejach tej części świata.

Spotkanie prowadziła wnuczka autorki, Wisława Pogodzińska, która inspirowała babcię do zwierzeń, w trakcie których ich adresatka, mówiła nie tylko o doznaniach ze swej wyprawy i podróży po miejscach świętych, dla Chrześcijan, Żydów i Muzułmanów, ale i o historii zamieszkałych je ludów. Wybrane fragmenty książki uczestnikom zaprezentowali: Jolanta Mizgajska, Kaziemierz Grzegorzewski, Paweł Macierzyński i Barbara Musiał.

Po prezentacji zainteresowani mogli nabyć promowaną książkę, co też to uczyniwszy, piszący te słowa wziął się za jej lekturę, a obecnie zachęca wszystkich wybierających się do Egiptu i Izraela oraz chcących pogłębić swą wiedze historyczną i geograficzną, a także pragnących zagłębić się w zdarzenia i historię podstaw wiary chrześcijańskiej do sięgnięcia po nią.

Książkę „Egipt i Izrael w moich wspomnieniach" od dzisiaj zainteresowani znajdą w Bibliotece Gminnej w Skokach, a w najbliższych dniach będzie można nabyć ją w wybranych księgarniach.Edmund Lubawy