Wstążeczki, koraliki, piórka, cekiny i... jajka

Rodzinne spotkania w skockiej książnicy i wspólne ozdabianie wielkanocnych jajek stało się tradycją. Młodzi skoczanie wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami w środowe popołudnie  5 kwietnia spotkali się, by pod czujnym okiem Małgorzaty Zaganiaczyk zgłębiać tajniki zdobienia świątecznych jajek. Było bardzo miło, wesoło i kolorowo. Wielopokoleniowa grupa uczestników Wielkanocnego Czarowania z dostępnych materiałów wyczarowała ogrom różnokolorowych oraz przyozdobionych rozmaitymi wzorami pisanek. Dużym powodzeniem cieszyła się technika decoupage. Wykonane nią jajka zawierały motywy związane z obchodami 650-lecia miasta Skoki. Całości dopełniła prezentacja multimedialna mówiąca o tradycjach zbliżających się świąt, którą przygotowały i przedstawiły zebranym dziewczyny z MOW w Antoniewie.

Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia środowego spotkania SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy miłośnikom słowa drukowanego oraz wszystkim przyjaciołom skockiej książnicy, by nadchodzące święta spędzone w gronie rodzinnym były czasem radości i spokoju z książką w tle.

Sylwia Popadowska