Wy(szeptane) przez Beręsewicza

Spotkanie z młodzieżą zawsze jest dobrym przeżyciem. Jeśli traktujemy młodych ludzi z szacunkiem i rozmawiamy z nimi dojrzale, nie ma mowy o braku zainteresowania sobą nawzajem.

Paweł Beręsewicz spotkał się, w skockiej bibliotece, z uczniami klas siódmych i ósmych. Rozmawiali w kawiarnianym stylu o bardzo poważnych sprawach. O indywidualności i wolności we współczesnym świecie post-prawdy. Pisarz wskazał młodym kierunek zmiany z bezmyślnych pochłaniaczy niezależnych opinii w kwestionujących myślicieli. Uwrażliwił na negatywne skutki szeptów internetowych.  Wywołał dyskusję o manipulacji i bronieniu się przed nią, przeprowadził debatę o modzie i wolności zainspirowania się książką.

W trakcie konkursu literackiego, zadaniem uczniów było dokończenie opowiadania  na bazie  „Ciumków w szkocką kratę”.

Zaangażowanie młodych – nieocenione. Przekaz autora – bezcenny. Spotkanie w dwóch językach – kształcące. Czytanie? Bez niego ani rusz!

Nauczycielom i uczniom dziękujemy za udział w kolejnej wyprawie po literacką przygodę.