Zapraszamy na Plac zabaw i siłownię zewnętrzną

INFRASTRUKTURA SPORTOWO-REKREACYJNA

PRZY BIBLIOTECE

W zakresie zadania pn. „ Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum” zakończona i odebrana została kolejna inwestycja. Składa się na nią budowa i wyposażenie w urządzenia zabawowe, rekreacyjne i sportowe placu zabaw, i siłowni zewnętrznej. Nowy, pięknie zagospodarowany teren sportowo-rekreacyjny zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej, gimnazjum i biblioteki.  W ten sposób plac zabaw i siłownia wykorzystywane mogą być przez cały dzień. Plac cieszy dzieci , jest praktyczny i funkcjonalny. Wśród urządzeń zabawowych na placu znajdują się: zestaw zabawowy duży i mały, huśtawka „bocianie gniazdo”, sprężynowiec, ruchomy pomost linowy. Siłownię natomiast tworzą: Wyciąg górny – krzesełko do podnoszenia masy ciała, Piechur – trenażer ramion, Stepper – wioślarz, Twister – trenażer talii i bioder oraz Narty biegówki.  Dostęp do kompleksu dostosowany jest dla mam z wózkami, osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w stojaki rowerowe. Plac jest ogólnodostępny, oświetlony, wyposażony w ławki parkowe z bezpieczną dla dzieci poliuretanową nawierzchnią.

Zadanie pn.: „ Budowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej przy Bibliotece Publicznej w Skokach” dofinansowane zostało w kwocie 350 000,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy przy sprzyjającej do zabaw pod chmurką aurze.

mkidn.jpg