Biblioteka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty usytuowana w odległości ok. 150m od drogi 196 w kierunku do Poznania, na skraju lasu jest atrakcyjnym miejscem do relaksu wśród książek. Lokalizacja biblioteki w rozbudowanym budynku gimnazjum, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej i blisko boiska Orlik pozwala na ciągły dostęp do niej dzieciom i młodzieży. Brak barier architektonicznych i winda czyni ją dodatkowo przyjazną dla osób niepełnosprawnych i starszych. Kadrę merytoryczną biblioteki tworzą dwie bibliotekarki, dwie pracownice działu kultury i sekretariatu, główna księgowa i dyrektor. Biblioteka posiada 21 500 woluminów. Działalność Biblioteki to gromadzenie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych, upowszechnianie kultury, wiedzy, animacji, edukacji i informacji.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach jest instytucją dostępną dla wszystkich mieszkańców, a także przebywających czasowo na terenie gminy turystów. Misją Biblioteki jest być instytucją potrzebną i przyjazną lokalnej społeczności, wspierać ogólny rozwój dzieci, przyczyniać się do podnoszenia jakości życia ludzi w każdym wieku. Biblioteka odpowiadając na potrzeby mieszkańców pragnie realizować je przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych, w komfortowych warunkach i serdecznej atmosferze.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku