II Turniej Recytatorski Głosem Dziecka

19 listopada Sala Biblioteki w Skokach zamieniła się w prawdziwą Wyspę Bergamuta. Nie było wprawdzie osła, którego mrówka niosła ani kury samograjki, ale pojawiło się trzydzieścioro bardzo zdolnych i odważnych dzieci, które zdecydowały się wziąć udział w II Turnieju Recytatorskim Głosem Dziecka. Jan Brzechwa, którego wiersze recytowali młodzi miłośnicy poezji, z pewnością uśmiechał się „z góry” widząc zapał i talenty recytatorskie dzieci.

Wszyscy uczestnicy świetnie przygotowali się do swoich występów. W najdrobniejszych szczegółach zadbali nawet o swoje stroje, podkreślając charakter prezentowanego wiersza. Na wielkie uznanie zasłużyła mała Patrycja przebrana za pomidora, Maja w oryginalnym „stroju” pudełka zapałek czy Adrian w jednym bucie, recytujący „Lenia”. Jury, w składzie p. W. Pogodzińska, p. I. Kasica i p. I. Migasiewicz, zdecydowało obdarować każdego uczestnika pamiątkowym dyplomem i książką. Szczególne wyróżnienia przyznali zaś:

Martynie Kujawie (I miejsce) Weronice Konowalskiej (II miejsce) Elizie Załęskiej (II miejsce) Weronice Blados (III miejsce) Andrzejowi Inda (III miesce) Adrianowi Połczyńskiemu (Wyróżnienie)

Na każdego uczestnika Turnieju czekała też słodka niespodzianka, przygotowana przez Karczmę Kołodziej. Prawdziwą gwiazdą wieczoru była natomiast znana piosenkarka dla dzieci, Tia Maria z zespołem, który porwał całą publiczność  do tańca i wspólnego śpiewu.

Z powodu ogromnej liczby chętnych, II Turniej Recytatorski Głosem Dziecka podzielono na trzy części. 19 listopada wzięły udział dzieci szkolne z klas 1 – 3,  w następny piątek wiersze Brzechwy prezentować będą przedszkolaki a w kolejny, 3 grudnia – najstarsza grupa; z klas 4 – 6.

Do zobaczenia!