Skockie świętowanie

Po raz 26. skoczanie bawili się na Święcie Miasta i Gminy Skoki. Impreza tradycyjnie odbyła się na stadionie, na który nową Parkową przybyło około czterech tysięcy osób (według statystyki Bond Guard Security).

Prezentacjom scenicznym sprzyjała doborowa aura. Estrada non stop wypełniona artystami, tętniła brzmieniem orkiestry dętej, śpiewem, tańcem, akrobatyką i  skeczami kabaretowymi. Rytmiczne odgłosy amatorskich i zawodowych zespołów zachęcały do zabawy.  Każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego, począwszy od wesołego lub rowerowego miasteczka poprzez liczne animacje aż  po wspomniane występy.

Pełni zachwytu byli szczególnie przyjezdni uczestnicy święta, obserwując różnorodność skockich talentów: muzyków Orkiestry Dętej OSP, Grupę Artystyczną Skoczki, Side Effect, baletnice ze Studia Feniks i zawodowego solistę Maćka Kujawę. Skoki są praktycznie samowystarczalne – dało się słyszeć tu i ówdzie.

Nie mniej pozytywnych opinii zebrali zawodowcy: Kabaret Młodych Panów i Natalia Szroeder. Kontakt „na żywo” z gwiazdami show-biznesu jest zawsze ciekawym doświadczeniem. Tak było i podczas tegorocznego skockiego świętowania. Ubaw po pachy dzięki artystom kabaretowym oraz niezła dawka wyśpiewanych przebojów przez piękną i utalentowaną Natalię dały moc dniu miasta.

Skoczanie bawili się do późnej nocy. Dyskotekę na zielonym parkieciku umilił Hubert DJ Pauszek.

Impreza sfinansowana została z budżetu Gminy Skoki. Organizatorem Święta Miasta i Gminy Skoki była Biblioteka Publiczna w Skokach.