Urodziny Andersena w bibliotece

IMBRYK

25 marca po raz kolejny młodzi skoczanie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę Magdalenę Pawelec. Tym razem dzieci poznały techniki animacji przedmiotów. Dzięki nim w skockiej książnicy ożyły i zarazem nabrały innego znaczenia m.in. kawałki folii, składane krzesła, kije od mopów, poduszki, rury od odkurzaczy, ramy od obrazów, a nawet książki. Przyniesione przez dzieci ubrania pozwoliły stworzyć niezapomniane kreacje, które wprawione w ruch podbiły serca uczestników spotkania. Wyobraźnia, a co za tym idzie kreatywność w działaniu dzieci i ich rodziców przeszła najśmielsze oczekiwania i nie tylko im sprawiła wiele radości. Mamy nadzieję, że to sobotnie spotkanie zapisze się w ich pamięci na długo.

Impreza zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w dniu 2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Tematem przewodnim zajęć była baśń „Imbryk”.

Spotkania z cyklu „Andersen w Skokach” organizowane są przez skocką książnicę od dziesięciu lat. Pierwsze miało miejsce w kwietniu 2008 roku.

Sylwia Popadowska