Sportowo dla WOŚP

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WOŚP

Już od wielu lat WOŚP w Skokach to nie tylko finałowy koncert, ale również z roku na rok rosnąca liczba wydarzeń towarzyszących. Zaczęliśmy już w grudniu!
Wykorzystując fakt, że nasz sztab działa przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach, postanowiliśmy w akcję WOŚP włączyć naszych czytelników! Akcja "Czytamy - wspieramy" ruszyła 15 grudnia i trwała przez miesiąc. Jej celem było przybliżenie czytelnikom informacji o działaniu fundacji oraz realizowanych dzięki zbiórkom pieniędzy zadaniach. Czytelnicy mogli w tych dniach wesprzeć Fundację WOŚP wrzucając datek do puszki. Pamiątkowe zakładki do książek przygotowane na tę okazję ufundował Zakład Poligraficzny Tomasz Kędziora z Murowanej Gośliny.
Również miłośnicy footballu mogli wesprzeć WOŚP! Zorganizowany po raz drugi Turniej Piłki Nożnej „W nogę” dla Wielkiej Orkiestry ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu wzięło udział 16 drużyn: Artix Żelice, AT Starówka, BemaSport, Chłopaki do wzięcia, Copacabana, FC Akapulko, FC Kakulin, FC Krecik Team, MKS Morgi, OKS Wschód, Pałuki Łekno, Petarda Team, Rossoneri, WFM Wągrowiec, Yatta oraz Żarówy Kucyka. Na podium znaleźli się: I miejsce – BemaSport, II miejsce – OKS Wschód, III miejsce - Żarówy Kucyka. Najlepszym strzelcem okazał się Błażej Kowalski z OKS Wschód, zawodnikiem Marcin Ślósarczyk z BemaSport, natomiast najlepiej bronił Eryk Konowalski z Żarówy Kucyka. Organizacyjną opiekę nad wydarzeniem sprawowali: Marcin Bejma, Krzysztof Sznajder i Stanisław Chudzik. Fotorelację przygotowała Daria Ciemna.
W styczniu o swoją formę i wielkoorkiestrową skarbonę zadbały miłośniczki fitnessu. Po raz kolejny swoją pomoc zaoferowała Joanna Tomczak z Wągrowca organizując aerobik na rzecz WOŚP w trzech miejscowościach: Lechlinie, Jabłkowie i Rejowcu, miejsce do tych spotkań udostępniło Stowarzyszenie Edukacyjne „Tęcza”. W tygodniu poprzedzającym WOŚP również w Skokach można było włączyć się w charytatywne akcje zorganizowane przez Kamilę Wojtkowiak z Mieściska – tym razem panie przy okazji ćwiczeń jogi, gimnastyki i fitnessu mogły także wesprzeć wielkoorkiestrową zbiórkę.
Wieloletnią tradycją jest przedfinałowa sobota, podczas której organizowane są dwa wydarzenia. W tegorocznym Wielkoorkiestrowym Turnieju Piłki Siatkowej wzięło udział 12 drużyn: Janowiec, Audiostrefa, Potrzanowo, Ośno, Gimnazjum, Antoniewo, Transport Pauszek, Straż, Bolechowo, Sportowi, Mieścisko i Gimnazjum IIa. Tego samego dnia odbył się także piąty WOŚPowy Nordic Walking, czyli MARSZ PO ZDROWIE. 40-osobowa grupa chętnych osób przemierzyła ok. 15 km. wokół jeziora Budziszewskiego.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji sobotnich wydarzeń kierujemy do: Karoliny Stefaniak, Małgorzaty Zrobczyńskiej, Wiesława Sierzchuły, Macieja Tadeusza, Łukasza Ogórkiewicza, Hanny Węglewskiej, pań z PZERiI w Skokach oraz nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy do akcji WOŚP zechcieli włączyć się już podczas wydarzeń towarzyszących.

Monika Sierschuła