"Skoczne Koziołkowo"

Pod takim hasłem, na przełomie września i października 2008, skocka biblioteka zorganizowała cykl spotkań, których bohaterem był Koziołek nie-Matołek. Do wspólnej zabawy włączyły się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skokach. Maluchy chętnie oglądały prace artystów grafików z kolekcji pisarki i poetki Emilii Waśniowskiej. Dodatkowo córka zmarłej Pani Emilii - Małgorzata Waśniowska czytała bajki napisane przez mamę. Szczególne zainteresowanie wzbudziła bajeczka pt. „Imię to nie fraszka".Starsze dzieci uczestniczyły dodatkowo w warsztatach grafiki pod czujnym okiem ilustratorki książek Joanny Papuzińskiej, Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej. Dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za aktywny udział w cyklicznych spotkaniach z Koziołkiem.Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych.Choć prace z wystawy opuściły już bibliotekę, dla miłego wspominania Koziołkowa Panie Bibliotekarki ogłosiły konkurs pt. „Mój Koziołek". Spośród prac komisja konkursowa wybierze zwycięskie. Nazwiska Laureatów opublikujemy w późniejszym terminie.