Lato w bibliotece rozpoczęte!

Lato nad Wełną i nad Wartą z Biblioteką spędzić warto

Zakończył się lipcowy turnus półkolonii pod hasłem Lato nad Wełną i nad Wartą z Biblioteką spędzić warto. Dzieci w nim uczestniczące uczyły się poprzez zabawę w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Z Ogrodu otrzymaliśmy skrzynkę lęgową, którą udostępnimy ptaszkom. Pół- koloniści przeżyli wspaniałą przygodę w edukacyjno-rozrywkowym Deli Parku w Rosnówku, poznali Ostrów Tumski - miejsce związane z początkiem polskiej państwowości. W trakcie półkolonii dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu nauki udzielania pierwszej pomocy. Ponadto podziwiały przyrodę gminy Skoki z perspektywy siodełka rowerowego podczas rajdu gminnym szlakiem turystycznym. Zwiedziły również Ogród Zoologiczny w Poznaniu. Chęć uczestnictwa w zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Skokach formie letniego wypoczynku zgłosiło 45 dzieci. Tyle samo będzie naszymi miłymi gośćmi podczas turnusu w sierpniu. Projekt Lato nad Wełną i nad Wartą z Biblioteką spędzić warto otrzymał dofinansowanie w formie darowizny z Fundacji PKOBP z siedzibą w Warszawie. Odpłatność uiścili także rodzice wypoczywających w Bibliotece dzieci. W siedzibie wypoczynku odbyło się również bardzo interesujące spotkanie dzieci z pracownikami skockiego Banku PKOBP . Dziękujemy dzieciom za sympatyczną atmosferę i przyjemne chwile z Wami spędzone.

Pierwszy tydzień wakacyjnego wypoczynku rozpoczęty!

6 lipca 2015 - Ogród Botaniczny w Poznaniu

7 lipca 2015 - Deli Park w Rosnówku