Wycieczka edukacyjna

Wycieczka edukacyjna do biblioteki

W środę, 1 października przedszkolaki z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty  w Skokach. W zajęciach uczestniczyły 5 -6 latki z oddziałów w Jabłkowie, Łosińcu i Rejowcu. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz zwiedziły bibliotekę. Ogromne wrażenie na naszych milusińskich zrobiły pięknie wyposażone sale biblioteczne. Podczas wizyty w bibliotece Pani Sylwia zaprosiła nas także na przedstawienie teatralne pt. „Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu”. W czwartek 2 października gośćmi biblioteki były przedszkolaki z Przedszkola „Tęczowa Łąka”, ale tym razem z grup młodszych. I tym razem dzieci były zachwycone biblioteką. Maluchy miały możliwość obejrzenia bajki na dużym ekranie. Zarówno zwiedzanie biblioteki jak i przedstawienie czy bajka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. Zachęcamy także naszych Rodziców wraz z dziećmi do odwiedzania i korzystania z bogatych zbiorów biblioteki. Bo naprawdę warto.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji biblioteki za ciepłe przyjęcie nas w swoich progach.

Dziękujemy także Pani Sylwii Popadowskiej za oprowadzenie nas po bibliotece  i przybliżenie nam zawodu bibliotekarz

A.Kokowska