Lokomotywa jedzie dalej...

8 LAT RAZEM – spotkanie 2

Lew, słoń i dwie żyrafy – tych zwierząt nie było w wagoniku, który się przed nami otworzył ostatniego dnia maja tego roku. A wysiadł z niego przyrodnik, można powiedzieć detektyw przyrody, człowiek bacznie ją obserwujący. Wszyscy go znamy, bo żyje wśród nas i czasami nas odwiedza w bibliotece, to Łukasz Ogórkiewicz. Razem z nim wysypały się z pociągu stworzenia różnorakie i rośliny. Ich podróż nie była długa, bo przyjechali wszyscy stąd, ze Skoków. To dowód, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, by zetknąć się z przyrodą. Ona mieszka blisko, obok nas, tuż za płotem, a zdarza się, że dosłownie z nami. Ujrzeliśmy pająki, jeże, spojrzała na nas jaszczurka. Pan Łukasz opowiedział nam o swoich spotkaniach z małymi zwierzątkami, z owadami, które widuje podczas swoich spacerów. Niezwykła okazała się też roślinność nas otaczająca – trzeba tylko umieć patrzeć. Oczywiście nie obyło się bez lektury, gość przeczytał nam fragment książki pt. „Przygody Sajo i małych bobrów”.  Panie Łukaszu, bardzo nas pan zainspirował swoimi opowieściami. Postaramy się teraz uważniej obserwować otoczenie.

Bibliotekarze skockiej książnicy