Jaś i Małgosia za parawanem

JAŚ I MAŁGOSIA za parawanem

Jaś i Małgosia, bohaterowie baśni braci Grimm, stali się motywem przewodnim sobotniego spotkania zorganizowanego w skockiej książnicy. Młodzi skoczanie i ich rodziny mieli okazję zgłębić tajniki sztuki powstawania lalek teatralnych oraz poznać tajemnice „wprawiania” ich  w ruch, czyli ożywiania stworzonej postaci. Zajęcia prowadzone były pod czujnym okiem aktorki, Magdaleny Pawelec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli przypomnieć sobie przygody dwójki dzieci pozostawionych w lesie przez ojca, a którymi zaopiekowała się zła czarownica, wykonać pacynkę wybranej przez siebie postaci oraz wziąć udział w mini przedstawieniu.

Spotkanie odbyło się w sobotnie przedpołudnie, 27 stycznia, w Bibliotece Publicznej w Skokach. Zorganizowane zostało z okazji obchodzonego wcześniej Dnia Babci i Dziadka, w ramach cyklu czytelniczego „Poczytaj mi babciu, poczytaj dziaduniu…”. Zajęcia w ramach ww. cyklu odbyły się po raz drugi. W zeszłym roku młodzi skoczanie uświetnili ten dzień wspólnym czytaniem bajki Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Jak świętować będziemy za rok? Zobaczymy. Pomysłów nie brakuje. Jedno jest pewne.  O naszych dziadkach i babciach nie zapomnimy.

Wszystkim uczestnikom sobotnich warsztatów, którzy zdecydowali się spędzić miłe chwile z książką i nie tylko, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Więcej zdjęć:    https://drive.google.com/open?id=1aojf2ZeKw-47FZGBpdL4SIq-JPnC9ELS

Sylwia Popadowska