VII Turniej Recytatorski "Głosem Dziecka" klasy 4-6 Szkoły Podstawowej

VII Turniej Recytatorski "Głosem Dziecka"

Szkoła Podstawowa klasy 4-6

23 października 2015

JESIEŃ Z POEZJĄ W SKOCKIEJ BIBLIOTECE

Tradycją stało się jesienne recytowanie wierszy organizowane w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach.
Wśród recytatorów -od siedmiu już lat - są mali i duzi miłośnicy słowa mówionego.

Głosem dziecka

Cykl spotkań poetyckich rozpoczęli w tym roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej .W piątkowe popołudnie 23 października na scenie przypominającej teatr (dla uczczenia 2015 Rokiem Teatru w Polsce) zaprezentowali się recytatorzy w wierszach swoich ulubionych. Jury w składzie Wiesława Surdyk – Fertsch – metodyk, nauczyciel; Iwona Fijałkowska – poznańska aktorka, Piotr Borowicz – dziennikarz jednogłośnie przyznało kolejne miejsca na podium:
I miejsce wspólnie: Kindze Szymkowiak „Żuraw i czapla” Jana Brzechwy i Karolinie Nowak „ Miss stonoga” Agnieszki Frączek.
II miejsce Alicji Majchrzak „ Dom, w którym śmieszy” Jerzego Ficowskiego.
III miejsce Wiktorii Rodak „ Dorośli i kłopoty” Ryszarda Marka Grońskiego.
Wyróżnienia natomiast komisja konkursowa zdecydowała przyznać: Natalii Kmieć „Samochwała” Jana Brzechwy, Oliwii Łączyńskiej „Muchy samochwały” Jana Brzechwy i Zofii Teofilewskiej „ Zosia Samosia” Juliana Tuwima.
Wśród omawianej grupy wiekowej na scenie Biblioteki wystąpiło dziewiętnaścioro dzieci. I choć nie wszyscy otrzymali nagrody, to wszyscy mogli czuć się zwycięzcami. Wygrali bowiem z nudą i komputerem, oswoili nieśmiałość i pokonali tremę, odważyli się wystąpić publicznie, a to przecież nie łatwa sztuka. Młodzi artyści dumni z własnych interpretacji wierszy nie kryli radości. Podobnie ich rodzice. Wszystkim Wam dziękujemy!!!
Podczas obrad jury recytatorzy uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Marka Cyrisa – aktora Teatru Animacji w Poznaniu. Ależ to była frajda! Rekwizyty prosto z pracowni plastycznej teatru, wśród nich pukawka, charakteryzacja, która w mig zmieniała twarze dzieci najzabawniej jak się da, zabawa w piratów – niezwykle uatrakcyjniły wydarzenie.
Panie: Ola Gajewska, Sylwia Popadowska, Monika Rozmarynowska i Justyna Kraczek - Hagdan tak zmieniły Bibliotekę w teatr, że aż podziw wzbudziła taka metamorfoza. Był nawet gong!